Alaturkart / Galeriler / Konak Belediyesi Kültür Sanat Müdürlüğü / Güzelyalı Kültür Merkezi
Konak Belediyesi Kültür Sanat Müdürlüğü
Güzelyalı Kültür Merkezi
| Anasayfa | Galeriden görünüm | Sergilerden görünüm | İletişim | Etkinlikler | Galeri hakkında |

Cemal Demir
Resim Sergisi


10 Ocak 2007-
15 Şubat 2007

İletişim
       
       


Cemal Demir Biyografi:
1962 yılında Ankara’da doğdu; ilk ve orta öğrenimini Ankara’da, lise öğrenimini İzmir’de tamamladı. Buca Eğitim Fakültesi resim bölümünde iki yıl öğrenim gördükten sonra Hollanda’nın Utrech şehrindeki Güzel Sanatlar Akademisi’nde dört yıl özgün baskı, resim ve desen eğitimi aldı.

Yirmi yıl kadar yaşadığı Hollanda’dan 2006 yılı başında Türkiye’ye döndü. Bu dönem içerisinde çalışmalarını kırka yakın kişisel ve karma sergiyle yurt içinde yurt dışında izleyiciye sundu. Hollanda’da çalışmalarını sürdürmesi için resmi burslar aldı. Yurt içinde bazı yarışmalarda ödüller alan sanatçının özel ve resmi koleksiyonlarda yapıtları bulunuyor.

Ağırlıklı olarak resim üzerine yoğunlaşmakla birlikte, özgün baskı, desen, heykel, enstalasyon ve düzenlemeler de yapmakta.

Bu sergide yer alan çalışmalar, yurtdışında geçen son yirmi yıldan bu güne kalan izlenimleridir….

Cemal Demir, Deformasyonun Estetik yüzü, Güzelyalı Kültür Merkezi:
Güzelyalı Kültür Merkezi:
Cemal Demir, Deformasyonun Estetik yüzü, Güzelyalı Kültür Merkezi, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak Belediyesi, İBB Güzelyalı Kültür Merkezi, İzmirde sergi salonları, İzmirde sergiler, İzmirde Sanat Galerileri, İzmirde sanat aktiviteleri, Son sergiler, İzmirli Ressam ve heykeltraşlar, İzmirli resim sanatçıları, Sanatçılar, Sanat Yapıtları, İzmir ve Yağlı boya tablo Güzelyalı Kültür Merkezi, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak Belediyesi, İBB Güzelyalı Kültür Merkezi, İzmirde sergi salonları, İzmirde sergiler, İzmirde Sanat Galerileri, İzmirde Güzelyalı Kültür Merkezi, Cemal Demir, Deformasyonun Estetik yüzü,İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak Belediyesi, İBB Güzelyalı Kültür Merkezi, İzmirde sergi salonları, İzmirde sergiler, İzmirde Sanat Galerileri, İzmirde sanat aktiviteleri, Son sergiler, İzmirli Ressam ve heykeltraşlar, İzmirli resim sanatçıları, Sanatçılar, Sanat Yapıtları, İzmir ve Yağlı boya tablo sanat aktiviteleri, Cemal Demir, Deformasyonun Estetik yüzü, Son sergiler, İzmirli Ressam ve heykeltraşlar, İzmirli resim sanatçıları, Sanatçılar, Sanat Yapıtları, İzmir ve Yağlı boya tablo